Dažādi bingo spēlēšanas veidi

Bingo ir viena no populārākajām veiksmes spēlēm pasaulē. Lai gan parasti tā netiek saukta par azartspēli, arī šīs spēles pamatā ir likme – nauda, ko spēlētājs izliek par bingo biļeti un iespēju izvēlēties ciparu, kā arī laimesti, kas pilnībā balstās uz veiksmi. Nenoliedzami, šajā spēlē ir azarts.

Spēle, tās visklasiskākajā izpratnē sastāv no bumbiņām, uz kurām ir skaitļi. Bumbiņas secīgi tiek izlozētas un spēlētājiem uz saviem biļeteniem ir jāatzīmē, vai viņu izvēlētie skaitļi ir laimīgie. Spēles uzvarētājs ir pirmais, kas aizpilda visu spēles laukumu, jeb pirmais, kura izvēlētie skaitļi ir izkrituši bingo spēles laikā.

 

Tāpat kā jebkura cita laimes spēle vai azartspēle, arī bingo spēlei ir dažādi varianti un tā ir attīstījusies laikā gaitā. Šobrīd bingo spēlei ir neskaitāmi daudz varianti, tomēr ir nosakāmi vispopulārākie. Starpība starp šiem spēles variantiem slēpjas tajā, no cik daudz bumbiņām spēles gaitā tiek izlozēts.

 

Bingo bumbiņu skaits maina spēles laukumu un to, kādus vēl laimestus spēlētāji var iegūt. Loģiski šķistu, ka te strādā loģika – vairāk bumbiņu, jāizvēlas vairāk jāizvēlas skaitļi, vairāk skaitļi – vairāk dažādu laimestu, tomēr noteikumi katram variantam ir atšķirīgi. Šobrīd populārākie bingo veidi pēc bumbiņu skaita:

  • 90 bumbiņu bingo, no kuriem tiek izlozēti 15 laimīgie skaitļi, kas kārtojas 3 rindās uz spēles laukuma
  • 80 bumbiņu bingo, no kuriem tiek izlozēti 16 laimīgie skaitļi, kas tiek sakārtoti kvadrātā ar 4 rindām un kolonnām
  • 75 bumbiņu bingo – visklasiskākais bingo veids, kurā tiek izlozēti 24 laimīgie skaitļi. Šādam bingo veidam ir tukšs vidus un skaitļi tiek izkārtoti kvadrātā ar 5 rindām un 5 kolonnām
  • 36 bumbiņu bingo, kurā tiek izlozēti 12 laimīgie skaitļi

 

Papildus, pastāv arī bingo veidi, kuri nav saistīti ar bumbiņu skaitu. Jebkuru no augstāk minētajiem bingo veidiem var spēlēt arī uz laiku, uzvarētāju nosakot, piemēram pēc tā, kurš spēlētājs stundas laikā ir spējis savākt visvairāk laimīgo bingo skaitļu.

Ieskaties un uzzini vairāk – https://www.optibet.lv/lv/totalizators/